loading

Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego

Z okazji 400-rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a zapraszamy Was drodzy Uczniowie i Rodzice do pięknego Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, gdzie wspólnie obejrzymy przezabawne „Wesołe Kumoszki z Windsoru.” Przedstawienie będzie grane przy otwartym dachu, a przed spektaklem zwiedzimy teatr.

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek.

Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

Przenieś się do czasów Szekspira! Stań tuż przy scenie i baw się razem z aktorami lub wybierz miejsca siedzące na galeriach aby delektować się tą wyborną komedią.

Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć.

"Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita"

To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki.

"Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia"

Premiera spektaklu to jednocześnie inauguracja sceny elżbietańskiej w Teatrze Szekspirowskim. Widzowie mogą przenieść się do czasów Szekspira i do dawnego gdańskiego teatru - Szkoły Fechtunku, który był bliźniaczo podobny do londyńskiego teatru Fortune. Doświadczają charakterystycznych dla sceny elżbietańskiej bliskich relacji pomiędzy sceną a widownią, a spektakle będą grane przy otwartym dachu w świetle dziennym.

TERMIN

10 lipca 2016 (niedziela)
Zwiedzanie teatru: godz. 14.30
Spektakl: godz. 16.00
Długość spektaklu: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)

ZWIEDZANIE TEATRU

Poznaj tajemnice Teatru Szekspirowskiego.
Zapraszamy do jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, którego otwarcie zajmuje zaledwie 3 minuty! Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.
Program zwiedzania – 60 MINUT
- Makieta Szkoły Fechtunku – historia
- Pokaz filmu
- Serce teatru – sala główna
- Galerie – charakterystyczne cechy teatru elżbietańskiego
- Taras z widokiem na zabytkową część miasta
- Przejście po murze
- Dziedzińce

BILETY i CENY

SPEKTAKL: 30zł (miejsce siedzące) / 15zł (miejsce stojące)

ZWIEDZANIE: 14zł (bilet normalny) / 8zł (bilet ulgowy: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby niepełnosprawne, posiadacze Karty do Kultury oraz posiadacze Karty Turysty Gdańsk-Sopot-Gdynia-Plus

ZAPISY

Zapisy max. do 20 czerwca włącznie.
Warunkiem wzięcia udziału w wycieczce jest wpisanie na listę chętnych oraz uiszczenie opłaty za bilet do teatru. Zapisów można dokonywać osobiście, drogą mailową lub przez formularz kontaktowy na www. Wpłat można dokonywać gotówką lub na konto, po wcześniejszym uzgodnieniu. W wycieczce mogą wziąć udział osoby towarzyszące.

DOJAZD i POWRÓT

We własnym zakresie (spotykamy się przed teatrem) lub wspólna podróż SKM na trasie REDA - Gdańsk Śródmieście.

RODZAJE MIEJSC

Podobnie jak w innych teatrach elżbietańskich, również i w Teatrze Szekspirowskim miejsca na dziedzińcu pod sceną będą stojące - i jednocześnie najtańsze, a miejsca siedzące zlokalizowane będą na trzech kondygnacjach drewnianych galerii, otaczających scenę. Zarezerwowaliśmy miejsca zarówno stojące, jak i siedzące - na przeciwko sceny. Uwaga! Jedynie ostatni rząd ma oparcie.

REKOMENDOWANY WIEK

Rekomendowany przez teatr wiek minimalny to 12 lat. Mieliśmy przyjemność obejrzeć ``Kumoszki`` już kilka miesięcy temu - na widowni znajdowały się mniejsze dzieci (ok. 9-10 lat) i doskonale się bawiły. W razie chęci zabrania dzieci poniżej 12 roku życia prosimy o kontakt. Rozwiejemy wątpliwości i udzielimy informacji.