loading

o nas

Świerkowa 3 to szkoła językowa stworzona z pasji do nauczania. Priorytetem jest dla nas wysoki poziom nauczania, a także niezwykle przyjazna i niemal domowa atmosfera, która sprzyja przyswajaniu wiedzy. Miło jest się uczyć z dala od szkolnych ławek, w otoczeniu ogrodu i przy filiżance aromatycznej herbaty.

Praktyka i realne materiały

Na zajęciach uczymy języka praktycznego, takiego, którego naprawdę używa się na co dzień. Ćwiczymy skróty, slang, pokazujemy najnowsze tendencje w języku. Wykorzystujemy realne materiały – z podróży przywozimy mapy, ulotki, wykonujemy mnóstwo zdjęć. Na zajęciach popołudniowych nierzadko spotkasz tu opublikowany rano tekst. Lubimy muzykę, słuchamy jej z uczniami, dobierając ją do aktualnie omawianego tematu.

Motywacja

Motywacja ma kluczowe znaczenie w procesie nauczania. Chcemy, by nasi uczniowie czuli się docenieni i dumni z tego, że uczą się języka angielskiego. Dbamy o ich motywację, cieszymy się z sukcesów, zachęcamy do stawiania sobie celów i realizowania ich. Pokazujemy im możliwości, na przykład – międzynarodowe stypendia naukowe.

Małe grupy

Nauka w naszej szkole odbywa się wyłącznie w małych grupach. Dzieci od 9 roku życia, młodzież i dorośli uczą się w grupach maksymalnie 5-osobowych. Dzięki temu uczniowie mają szansę od razu komunikować się w języku angielskim z innymi, a my możemy poświęcić każdemu odpowiednią ilość uwagi.

Atmosfera i wnętrza

Podstawą nauki na Świerkowej jest doskonała atmosfera. Nasi lektorzy to pasjonaci, szczególną uwagę przywiązujemy również do budowania więzi i dobrej atmosfery w grupie. Na Świerkowej nie spotkasz szkolnych ławek. Tu przed lekcją przygotowujemy kawę i herbatę, na zajęciach zasiadamy przy dużym stole. Za oknem śpiewają ptaki, a w ciepłe dni przenosimy się do ogrodu. To sprzyja nauce!

Współpraca i postępy w nauce

Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami naszych uczniów, dbamy o dobre relacje. Na bieżąco informujemy i rozmawiamy. Na bieżąco monitorujemy postępy naszych uczniów. Po pierwszym semestrze roku szkolnego każdy uczeń i rodzic otrzymuje pisemną informację o postępach swoich/swojego dziecka.

Poziom nauczania i kwalifikacje

Dbamy o wysoki poziom nauczania. Przygotowujemy angażujące, wymagające i rozwijające materiały oraz szereg aktywności, by umożliwić przećwiczenie i zapamiętanie materiału. Projektując kursy bierzemy również pod uwagę zainteresowania uczniów oraz ich potrzeby m.in. zawodowe. Nieustannie się rozwijamy i szkolimy, bierzemy udział w szkoleniach on-line, a także wyjazdowych. Czytamy, nieustannie poszukujemy inspiracji.

Kultura i rozwój

Organizujemy wycieczki i zajęcia poza wnętrzami szkoły. Język angielski można ćwiczyć przecież również w murach Teatru Szekspirowskiego, podczas rozwiązywania zagadek w Escape Room czy popijając pyszną kawę w nadmorskiej kawiarni. Wszystko to z kulturą angielską w tle.

Szacunek i wpływ na zajęcia

To jedna z naszych podstawowych zasad. Szanujemy i bardzo lubimy naszych uczniów, z każdą grupą na początku roku szkolnego tworzymy wspólnie i podpisujemy kontakt, który określa zasady naszej pracy. Nasi uczniowie mają realny wpływ na kształt kursu i ich zajęć.

Technologia na zajęciach

Nauka nie musi i nie powinna być nudna i monotonna. Na zajęciach rekomendujemy Uczniom liczne aplikacje, gry. Uwielbiamy Quizizz i Babadum – dzięki nim, uczniowie ćwiczą nie tylko na zajęciach, ale też namiętnie rozwiązują quizy w domu.