loading

Koronawirus - bieżące informacje dot. funkcjonowania szkoły

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele Świerkowej, zdrowie to wartość najwyższa. W trosce o zdrowie Was, Waszych dzieci i Rodzin, na Świerkowej w trybie natychmiastowym wprowadzamy zmiany, by to zdrowie chronić. Tutaj znajdziecie Państwo bieżące informacje dot. funkcjonowania naszej szkoły w najbliższych dniach / tygodniach.

Każdy z Państwa otrzyma również na bieżąco sms, dodatkowo zamieścimy informację na Facebooku oraz w Langlion.

Prosimy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i poniższe ustalenia mogą ulec zmianie. Będziemy szybko reagować na każde zagrożenie, informację czy odgórne wytyczne.

07.05.2020 (czwartek)

W wiadomościach prywatnych w dzienniku Langlion wysłaliśmy prognozy zakończenia roku szkolnego na Świerkowej. Opisaliśmy możliwe scenariusze uwzględniające zarówno powrót na Świerkową po 24 maja lub pozostanie przy lekcjach online do końca czerwca.

06.05.2020 (środa)

W dzienniku elektronicznym Langlion przesyłamy kilka porad i wskazówek dla osób, którym zdarzają się problemy techniczne / z internetem na lekcjach lub które chciałyby poprawić jakość swojego połączenia.

Podpowiadamy jak zadbać o jakość połączenia, jak uruchomić darmowe gigabajty internetu, jak zapewnić stabilne połączenie. Informacji szukaj w aktualnościach, po zalogowaniu do dziennika Langlion.

10.04.2020 (piątek)

Opracowaliśmy już dokładny plan lekcji oraz sposób działania Świerkowej po Wielkanocy. Każda z grup otrzymała wiadomość, prosimy o zalogowanie się w dzienniku Langlion, sprawdzenie i kontakt w razie jakichkolwiek pytań.

Ważne!
Sprawdź kiedy dokładnie masz/Twoje dziecko ma zajęcia - w planie p. Anastazji pojawiły się małe zmiany, a pierwsze klasy ruszają z dwiema godzinami w tygodniu.

Ważne!
Grupy p. Klaudii mają lekcje od wtorku po Świętach, grupy Anastazji, Ani i Ivana - od środy, Justyny - od czwartku, a Marleny - zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z grupami.

07.04.2020 (wtorek)

CZWARTEK I PIĄTEK przed świętami - zapraszamy na zajęcia

Lektorzy Świerkowej są gotowi do przeprowadzenia czwartkowych i piątkowych zajęć - zapraszamy na lekcje wg ``aktualnego`` grafiku lekcji on-line.

05.04.2020 (niedziela)

Oprócz wartości merytorycznej, ważne jest dla nas również bezpieczeństwo - i na Świerkowej, i teraz - podczas lekcji zdalnych.

Zgodnie z wytycznymi twórców aplikacji ZOOM od jutra wprowadzamy dodatkowe zabezpieczenie naszych lekcji - hasło, dzięki któremu nasze spotkania będą jeszcze bezpieczniejsze.

Każda z grup j. angielskiego otrzymała już wiadomości z HASŁEM w dzienniku Langlion, poniedziałkowe grupy j. angielskiego otrzymały również sms.

Pozostałe grupy otrzymają wiadomość sms w poniedziałek.

26.03.2020 (czwartek)

By ułatwić Państwu pracę wprowdziliśmy możliwość załączania plików do lekcji w Langlion. Jeśli lektor będzie chciał załączyć zdjęcie, plik pdf czy dokument do wydruku, znajdziecie go Państwo klikając w daną lekcję. W ten sposób wszystko będzie w jednym miejscu!

25.03.2020 (środa)

WSZYSTKIE GRUPY ze Świerkowej wprowadzone do systemu lekcji on-line.
Grupy Kids 1.1, Babies 6 oraz osoby, które mają problemy techniczne zapraszamy na połączenie testowe w czwartek, 26.03 o godz. 15:00-15:30 lub 19:30-20:00. Meeting ID oraz pełna instrukcja została wysłana smsem.

16.03.2020 (poniedziałek)

Testy aplikacji do lekcji on-line przeszły dziś pomyślne testy - wdrażamy zatem lekcje on-line już w tym tygodniu. Zajęcia zaczynamy od grup p. Klaudii, Justyny i Ani. Przygotowaliśmy dla Państwa wszelkie instrukcje i informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

14.03.2020

Dobre wiadomości, w przyszłym tygodniu powoli wracają zajęcia na Świerkowej! Zamiast spotkań w naszych salach, przeniesiemy się do świata on-line. Zależy nam, by lekcje nie straciły na jakości, dlatego w poniedziałek i wtorek przeprowadzę lekcje testowe z niektórymi grupami. Na podstawie tych doświadczeń, informacji zwrotnej od Uczniów zdecydujemy o kolejności wprowadzania grup do systemu on-line. Zdecydujemy również czy będzie to odpowiednia forma dla najmłodszych Uczniów.

Podchodzimy do tego zagadnienia poważnie - zmieni się forma, ale nie jakość lekcji, będziemy zgodnie z planem realizować materiał. Wybrane przez nas narzędzie jest proste w obsłudze, żaden specjalny sprzęt nie będzie potrzebny. Umożliwia ono rozmowy czy pracę w grupach. Oczywiście zapewnimy Państwu wszelkie możliwe wsparcie.

Co mogę zrobić?

1. Sprawdź czy potrafisz i możesz zalogować się do naszego dziennika elektronicznego Langlion. Polecamy zainstalowanie bezpłatnej aplikacji ``Langlion for Students`` zarówno na telefonie Ucznia, jak i Rodzica. Jeśli wolisz korzystać z www, wejdź na www.swierkowa3.langlion.com

2. Przy wprowadzeniu nauczania on-line potrzebny będzie: komputer lub tablet (ew. telefon), podłączenie do internetu oraz - dla zapewnienia komfortu - słuchawki. Mogą to być zwykłe słuchawki dołączone do telefonu.