loading

Historie naszych uczniów

Mamy przyjemność uczyć mądrych, ambitnych, wrażliwych i fajnych ludzi. To wspaniałe uczucie widzieć jak się rozwijają, zmieniają, dorośleją! Chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetki kilku z nich, może ich historie Was zainspirują?

Maciej

Maciej rozpoczął naukę na Świerkowej w 2015, jeszcze w szkole podstawowej. Przez niemal wszystkie lata Jego lektorem prowadzącym była Ania, od dwóch lat grupę prowadzi Mark.

Maciej zawsze, ale to zawsze cenił sobie pracę indywidualną w grupie, miał celne, konkretne i zabawne riposty, a w semestralnych opiniach z radością wpisywałam, że jest elokwentny.

Przez wszystkie te lata obserwowaliśmy Jego stały rozwój, ale prawdziwy przełom zobaczyliśmy w kwietniu tego roku, podczas próbnych egzaminów ustnych. Egzaminy odbyły się w sobotę, w bardzo formalnej atmosferze, dodatkowym czynnikiem stresującym są kamery – egzaminy są nagrywane. A nam, podczas egzaminu Maćka – mówiąc wprost – pospadały kapcie (i szczęki) z wrażenia. Wylosował bardzo trudny zestaw i odważył się, mówił konkretnie, logicznie, wykorzystując świetne słownictwo, naturalnie.
Niedawno otrzymał wyniki z matury i… spójrzcie sami:
100% z matury ustnej
100% z matury podstawowej
100% z matury rozszerzonej.

Maćku, gratulujemy Ci ogromnie! To jest właśnie nagroda za pracę, starania, pozostanie sobą. Życzymy Ci teraz cudownych lat spędzonych na studiach! Serdecznie dziękujemy Rodzicom Maćka, za Państwa wsparcie, doskonałą relację, zaufanie i wieloletnią współpracę, nawet podczas pandemii.

Monika

Poznajcie Monikę. Monika – wraz z siostrą, Alą – to jedne z pierwszych uczennic Świerkowej 3, są z nami od lat, od początku istnienia szkoły. Monika to przykład wspaniałej, wrażliwej, inteligentnej dziewczyny, która doskonale rozwinęła i rozwija dalej swoją znajomość języka angielskiego. Mówi z pięknym akcentem, doskonale czyta, a także… wygrywa niemal wszystkie rozgrywki w gry planszowe! Po napisaniu testu kwalifikującego Monika własnie rozpoczęła naukę w klasie dwujęzycznej, która umożliwi Jej zdawanie międzynarodowej matury. Do sześciu godzin lekcji językowych dorzucimy jeszcze nasze dwie, by ciągle się rozwijać. Pękamy z dumy i gratulujemy z całego serca! Dziękujemy również rodzicom Moniki, bo dzięki ich konsekwencji i decyzji o zapisaniu i kontynuacji nauki na Świerkowej, możemy być świadkami Jej językowych sukcesów.

IGA

Poznajcie Igę. Jeśli marzycie o studiach za granicą, Jej historia na pewno Was zainspiruje! Iga to nasza uczennica, która w 2017 roku rozpoczęła studia na kierunku telewizyjno-filmowym na Uniwersytecie w Aberystwyth (Wielka Brytania). Już od pierwszych zajęć wyróżniała ją wrażliwość, wyobraźnia i bardzo ładny akcent:) Przyznała się nam, że język angielski otworzył Jej drogę na studia zagraniczne. Dzięki niemu rozwija się coraz bardziej zarówno na studiach, jak i w życiu prywatnym – ma możliwość rozmawiania ze studentami z innych krajów, poznaje ich kulturę i język. Dodatkowo wszystkie zajęcia są oczywiście prowadzone w języku obcym. Jesteśmy wzruszeni, gdy odwiedza nas czasem na Świerkowej i jesteśmy dumni, gdy widzimy, że to m.in. język angielski umożliwa Jej realizację marzeń. Iga, bardzo Ci kibicujemy!

MICHAŁ

Poznajcie Michała. Michał udowadnia, że chcieć, to móc i że nauka języka angielskiego potrafi być powodem do ogromnej dumy, radości i satysfakcji. Michał, obecnie uczeń klasy 5, osiągnął wspaniały sukces – Jego wiedza, inteligencja i talent zapewniły mu właśnie doskonałe wyniki w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace. Michał zajął 1. miejsce w województwie i 9. miejsce w całej Polsce! Michał, ogromnie gratulujemy Tobie i Twoim Rodzicom, pękamy z dumy.

PIOTR

Nasz uczeń Piotr – dzięki zdanemu egzaminowi – rozpoczyna dziś kurs języka angielskiego na poziomie 3 według STANAG 6001. STANAG (Standarization Agreement) to porozumienie autoryzacyjne NATO określające poziomy biegłości językowej wśród żołnierzy.
Czeka Go kilka miesięcy ciężkiej pracy – kurs jest niezwykle intensywny, a zajęcia odbywają się po kilka godzin dziennie, codziennie!
Piotr, jesteś inspiracją dla naszych Uczniów. Ogromnie gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki!