loading

Drodzy Uczniowie, zapraszam Was do udziału w wakacyjnych warsztatach językowych. Chciałabym, żeby były to dla Was interesujące, zróżnicowane wyjścia, podczas których będziecie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim poza salami Świerkowej. Chciałabym dać Wam okazję użycia języka obcego w fajnych, miłych, naturalnych, czasem nowych sytuacjach. Mam nadzieję, że propozycje przypadną Wam do gustu. Poniżej znajdziecie opis warsztatów oraz instrukcję dot. zapisów.
Pozdrowienia,
Ania

WARSZTAT 1: WIZYTA W RESTAURACJI i rozmowy o podróżach

Czyż nie byłoby przyjemnie po pracy lub w sobotę wybrać się z miłym towarzystwie do restauracji, poznać nowe smaki, pogadać, zrelaksować się… no i poćwiczyć angielski oczywiście? Chcemy zaprosić Was do fantastycznej restauracji FIDEL w Sopocie. Znajdziecie tu piękne wnętrza, smakołyki bardziej tradycyjne i nieco bardziej oryginalne, a także świetnie władającą językiem angielskim obsługę i nienadętą atmosferę. Zadbamy o to, żebyście czuli się komfortowo!

Termin: do wyboru popołudnie (np od godz. 17.30 lub 18.00) lub sobota / w lipcu / sierpniu

Czas trwania warsztatu: ok. 2h

Koszt: 30zł + cena posiłku

Język: spotkanie odbywa się w języku angielskim

Przykładowe dania i ich ceny: Fish and chips (dorsz w cieście rumowym, karmelizowana cytryna, domowe frytki, sałatka 26zł), krewetki w sosie mango z mleczkiem kokosowym 33zł, stek z tuńczyka, pikantne frytki i sałatka (38zł), kurczak piri-piri z chrupiącymi frytkami z batatów 31zł, sałatka z grillowanym kurczakiem 28zł, pierś z kurczaka z mango 26zł, deser: suflet czekoladowy z mango lub beza 16/18zł. Chętnym możemy przesłać pełne menu, doradzić.

Minimalna ilość uczestników: 5 osób

Każdy uczestnik otrzyma kartę z przygotowanym słownictwem / zwrotami dotyczącymi zamawiania / opisywania smaków / innych.

Zajęcia dla wszystkich poziomów z wyjątkiem osób początkujących.

WARSZTAT 2: ENGLISH BREAKFAST / ANGIELSKIE ŚNIADANIE

Spotkajmy się podczas niemal najsłynniejszego brytyjskiego posiłku. Usiądź przy stole, porozmawiaj z innymi, skosztuj typowego angielskiego śniadania. Odważ się i spróbuj, nawet jeśli na co dzień nie witasz dnia tak obficie.

Termin: godz. 9:00 / wybrana sobota w lipcu/sierpniu

Czas trwania spotkania: ok 1,5h

Koszt: 30zł

Miejsce: Świerkowa 3 lub dom Ani w Rumi

Język: całe spotkanie, rozmowy, prośby o podanie soli czy dokładkę kiełbasek:) odbywać się będą w języku angielskim

Ważne: Jeśli chcesz wziąć udział w tym warsztacie, napisz czy masz jakiekolwiek alergie pokarmowe lub jest coś, czego bardzo nie lubisz jeść.

Minimalna ilość uczestników: 5 osób

Każdy uczestnik otrzyma kartę z przygotowanym słownictwem / zwrotami dotyczącymi zamawiania / opisywania smaków / innych.

Zajęcia dla wszystkich poziomów z wyjątkiem osób początkujących.

WARSZTAT 3: POKÓJ UCIECZKI / ESCAPE ROOM

Escape room, czyli pokój ucieczki, to rozrywka której towarzyszą niemałe emocje… i doskonała okazja, by wykorzystać poznane słownictwo. 

Masz 60 minut, by wydostać się z pokoju/pokojów. Przez cały ten czas nad rozgrywką czuwają obserwatorzy, którzy udzielają wskazówek, gdy napotkasz jakieś trudności. By udało się opuścić pokój, musisz współpracować z innymi uczestnikami gry, rozmawiać, porozumiewać się, wspólnie rozwiązywać zagadki, łamać szyfry, znajdować klucze, obserwować. W jednym pokoju zazwyczaj znajdować się może od 2 do 6 osób. Na ostudzenie emocji po zakończeniu gry wybierzemy się do nadmorskiej kawiarni.

Termin: do wyboru popołudnie (np od godz. 17.30 lub 18.00) lub sobota / w lipcu / sierpniu

Czas trwania warsztatu: 2-2,5h (escape room i kawiarnia)

Koszt: maksymalnie 60zł + cena napoju w kawiarni (koszt obejmuje warsztat i wejście od escape room)*

Miejsce: prawdopodobnie escape room WALKOUT (Skwer Kościuszki w Gdyni) i kawiarnia F.Minga (Bulwar Nadmorski)

Język: spotkanie w kawiarni odbywa się w języku angielskim. Podczas wejścia do escape room uczestnicy zostaną podzieleni według poziomu, im wyższy poziom, tym więcej języka angielskiego będą używać już w pokoju.

Ważne: Warsztat nieodpowiedni dla osób z klaustrofobią. Jeśli boisz się zamkniętych pomieszczeń, dołącz do nas w kawiarni. W przypadku ataku paniki można w każdej chwili opuścić pokój i do niego wrócić.

Minimalna ilość uczestników: 5 osób

*przy większej ilości osób cena może ulec obniżeniu

Każdy uczestnik otrzyma kartę z przygotowanym słownictwem / zwrotami dotyczącymi czynności / opisywania emocji / innych.

Zajęcia dla wszystkich poziomów z wyjątkiem osób początkujących.

WARSZTAT 4: SPACER

Wybierzmy się razem na spacer! Do parku, lasu, na grzyby, na plażę – razem znajdziemy fajne miejsce. Grunt, by rozmawiać w języku angielskim, prawda?

Termin: do wyboru popołudnie (np od godz. 17.30 lub 18.00) lub sobota / niedziela / w lipcu / sierpniu / na początku września

Czas trwania warsztatu: 1,5-2h

Miejsce: do ustalenia z zainteresowanymi uczestnikami

Język: oczywiście angielski

Zajęcia dla wszystkich poziomów z wyjątkiem osób początkujących.

ZAPISY / INFORMACJA ZWROTNA

Na warsztaty obowiązują zapisy. Proszę o informację zwrotną czy jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach. Jeśli tak, to:
1. prześlij numer warsztatu / warsztatów, w których chcesz wziąć udział
2. podaj terminy, w których jesteś / nie jesteś dostępny w okresie od 20 lipca do 10 września - dobierzemy termin warsztatów do Waszej dyspozycyjności
3. daj znać, czy masz uwagi, pytania odnośnie warsztatów. Jeśli masz pomysł na inne spotkanie - daj znać, jeśli koszt udziału jest zbyt wysoki - daj znać. Chętnie odpowiem na Wszystkie pytania. Warsztaty są dla Was:)

Odpowiedź zwrotną prześlij do soboty, 22-ego lipca, smsem lub mailem.
Obowiązuje przedpłata gotówką / na konto.