loading

Trening umiejętności społecznych

Celem Treningu Umiejętności społecznych jest rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci. Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5+. W ciągu 21 spotkań poprzez słuchanie opowiadań i wykonywanie ćwiczeń dzieci uczą się, jak znaleźć swoje własne rozwiązania problemów. Dzięki temu będą lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi i lepiej współpracować z innymi.
W programie wzięło już udział ponad milion dzieci na całym świecie, w różnych krajach i różnych kulturach.

INFORMACJE

termin: 4 stycznia - 18/19 czerwca 2019

spotkania: piątki, godz. 15:30*

ilość spotkań: 21

grupa: min. 6 osób - max. 7 osób

cena: 120zł/miesiąc (720zł/cały trening)

informacje: po każdym spotkaniu rodzic otrzymuje podsumowanie na maila dotyczące obszarów, nad którymi dziecko pracowało podczas spotkania.

*istnieje możliwość utworzenia grupy porannej, przed lekcjami dzieci

Prowadzący: Monika Trocha (Coachingowe Love)

Dyplomowany pedagog i coach. Kiedyś niesztampowy menager, dający kopa do działania niczym łyk dobrej kawy oraz pełen inwencji doradca finansowy. Dziś szef projektu „Mama wraca do pracy”, autorka METOD METAFORYZOWANIA O EMOCJACH, uważny coach i pasjonatka umiejętności trenerskich. To co daje, to zmiana w dwóch wymiarach: zmiana ciebie, twojego postrzegania, doceniania i wyciskania radości z każdej chwili, a równolegle, toczy się zmiana w twoim otoczeniu, wśród twych bliskich, których zarażasz i wyciągasz do świata tak im znanego, że aż obcego.

MIEJSCE

Zajęcia będą się odbywać w naszej szkole, w sali numer 1. Tam znajdują się wygodne poduchy, dywan, stół do pracy. Rodzice mogą poczekać na dzieci w naszej szkolnej poczekalni.

ZAPISY

Zgłoś swoje uczestnictwo pod numerem telefonu: 510 099 583 lub napisz na kontakt@monikatrocha.pl .

REKRUTACJA

Mamy tylko 7 miejsc. Warunkiem udziału w kursie jest wpisanie się na listę (e-mail, telefon), wzięcie udziału w spotkaniu dla rodziców, podpisanie umowy.

SPOTKANIE INFORMACYJNE

Zapisanych rodziców zapraszamy na zebranie 1 grudnia o godzinie 10.00 w celu zapoznania się z szczegółami treningu umiejętności społecznych. Wzięcie udziału w spotkaniu jest warunkiem zapisania dziecka na trening.

TERMIN

Jeśli chcielibyście wziąć udział w treningu, ale ze zwględu na Twoje godziny pracy lub godzinę zakończenia lekcji dziecka nie możecie tego zrobić- dajcie nam znać! Może uda się zmienić termin lub utworzyć drugą grupę?

Pytania? Wątpliwości?

Jeśli masz pytania lub wątpliwości - nie wiesz czy to dobry pomysł by zapisać swoje dziecko lub chciałbyś dopytać o szczegóły - zadzwoń do Moniki (numer 510 099 583).

Jestem pełen uczuć

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 1

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci zdolności rozpoznawania rozmaitych uczuć i określenie strategii radzenia sobie z tymi uczuciami.

Niektóre dzieci mają trudności z prawidłowym określeniem tego co czują w różnych sytuacjach, a bez tej umiejętności trudno im opisać własne uczucia innym czy też znaleźć odpowiednie sposoby radzenia sobie z problemami. Z uwagi na trudności w wyrażaniu uczuć wobec innych, istnieje ryzyko, że nie będą w stanie poprosić o pomoc lub jej przyjąć. Mogą być też mniej chętne do jej udzielenia.

Komunikacja

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 2

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci zdolności komunikowania własnych uczuć i słuchania innych.

Jednym z najistotniejszych sposobów radzenia sobie z negatywnymi uczuciami jest rozmawianie z innymi o tym, co nas martwi. Umiejętność komunikowania się z innymi stanowi podstawę pomyślnego rozwiązywania problemów i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych.

Czy jesteś moim przyjacielem?

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 3

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością.

Poszerzanie u dzieci zdolności budowania udanych relacji może zapobiegać takich problemów, jak konflikty interpersonalne czy samotność. Są to umiejętności , które w istotny sposób zwiększają również możliwości radzenia sobie z trudnościami na co dzień.

Rozwiązywanie konfliktów

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 4

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci rozwiązywania konfliktów.

Badania wskazują, że dzieci mogą nauczyć się rozwiązywania konfliktów, oraz że takie umiejętności ułatwią budowanie dobrych relacji z ludźmi.

Przezwyciężanie zmiany i straty

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 5

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci zdolności radzenia sobie ze zmianą i stratą.

Będziemy lepiej radzić sobie ze zmianą i stratą, jeśli zrozumiemy, że zmiany są nieodzowną częścią życia i mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Wiele dzieci wcześnie doświadcza straty w swoim życiu - rozwód rodziców, śmierć. Ta część spotkań koncentruje się na specyficznych zdolnościach dostosowywania się do sytuacji zmiany i straty.

Umiemy radzić sobie z trudnościami

Przykładowe tematy spotkań - SPOTKANIE 6

CEL SPOTKAŃ: Doskonalenie u dzieci zdolności do wykorzystywania strategii radzenia sobie z trudnościami w różnych sytuacjach.

Rozróżniamy dwa rodzaje sytuacji trudnych. Po pierwsze, są sytuacje, których nie można zmienić, takie jak przeprowadzka do nowego miejsca albo doświadczenie śmierci kogoś bliskiego. W sytuacjach drugiego typu jak na przykład kłótnia z przyjacielem lub poczuciem osamotnienia istnieje możliwość zmiany okoliczności.