loading

Shakespeare lives - Shakespeare żyje!

Shakespeare Lives jest globalnym programem wydarzeń i działań, których tematem jest William Shakespeare. Program został uruchomiony w związku z 400. rocznicą śmierci dramatopisarza wszechczasów, która przypada w 2016 roku. Świerkowa 3 przyłącza się do tych obchodów!

W ramach programu przygotowane zostanę spektakle taneczne i teatralne, pokazy filmowe, międzynarodowe wystawy, a także materiały edukacyjne dla osób uczących się języka angielskiego.

Shakespare na Świerkowej

W naszej szkolnej biblioteczce znajdziecie kilka dzieł Williama Shakespeare, w tym „Hamlet” oraz „Much ado about nothing” (Wiele hałasu o nic) w oryginalnej wersji językowej.

Wizyta w Teatrze Szekspirowskim

Zapraszamy Was, drodzy Uczniowie, do wizyty w Teatrze Szekspirowskim. Na czerwonej tablicy ogłoszeń (i na zajęciach) przekażemy Wam szczegóły dotyczące cen, repertuaru i terminu wyjazdu.

Exploring English: Shakespeare

Uczysz się angielskiego? Uwielbiasz Shakespeare’a? Połącz swoje pasje i ucz się w międzynarodowym gronie. Weź udział w bezpłatnym, 6-tygodniowym kursie on-line. Kurs przeznaczony jest dla uczniów na poziomie B1 i wyższym. Start: 11 stycznia 2016. Dowiedź się więcej.

Czy trucizny z dzieł Szekspira naprawdę działają?

Zajrzyj do tekstu przygotowanego przez British Council, by przekonać się, czy trucizny i eliksiry z dzieła dramatopisarza wszechczasów naprawdę były skuteczne. Tekst w języku angielskim.

Hamlet w kinach

Obejrzyj filmową wersję wychwalanej przez krytyków inscenizacji Hamleta.
W 2016 roku film będzie pokazywany na całym świecie w ramach organizowanego przez British Council objazdowego przeglądu Shakespeare w filmie.

Projekt Szekspir

Z okazji rocznicy śmierci Szekspira brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy. Powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Owocem ich pracy i talentów literackich jest kolekcja współczesnych powieści, które zostaną wydane w kilkunastu językach na całym świecie. W Polsce książki ukażą się pod szyldem Projekt SZEKSPIR.

Źródła zdjęć

British Council, Britain is Great, Teatr Szekspirowski, Wydawnictwo Dolnośląskie, Shakespeare lives.