loading

Nowy rok szkolny na Świerkowej

Witamy w nowym roku szkolnym! Bardzo cieszymy się, że znów zobaczymy się na Świerkowej. Wprowadziliśmy wiele udogodnień, a także nowych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Zadbamy o nie, nie zapominając o dobrostanie uczniów i miłej, serdecznej atmosferze.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA

W trosce o zdrowie kursantów każda sala została wyposażona w oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, aktywnym filtrem węglowym i lampą UV. Oczyszczacze będą uruchomione przez cały czas trwania zajęć. Miło będzie oddychać świeżym i czystym powietrzem!

REŻIM SENITARNY

Każda sala jest regularnie wietrzona, a klamki, włączniki i inne powierzchnie są dezynfekowane minimum 3 razy dziennie.

W każdej sali, na korytarzu, przy wejściu znajdują się pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zaopatrzyliśmy się w dobrej jakości profesjonalne płyny i żele z gliceryną, stosowane m.in. w przychodniach.

W toalecie zamontowaliśmy dodatkowo dyspenser ręczników jednorazowych.

PLAN ZAJĘĆ

Godziny rozpoczęcia kursów oraz przerw zostały dostosowane tak, aby zmniejszyć liczbę kontaktów w pomieszczeniach szkoły.

OBOWIĄZKI SŁUCHACZY I UCZNIÓW

- każda osoba wchodząca do szkoły dezynfekuje ręce

- na korytarzu, w poczekalni i toalecie zakrywamy nos i usta (maseczka/przyłbica/chusta)

- w salach zakrywanie ust i nosa jest zalecane, ale nie obowiązkowe

- na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby: zdrowe, bez objawów choroby (m.in. kaszel, gorączka, duszności) oraz nieprzebywające na kwarantannie / w izolacji domowej. Jeśli Uczeń jest alergikiem, czyli często ma np. katar, poprosimy o wypełnienie oświadczenia lub zaświadczenie od lekarza.

OGRANICZENIE ILOŚCI OSÓB W SZKOLE

Do budynku Szkoły mogą wejść tylko Pracownicy, Słuchacze oraz Rodzice/Opiekunowie. Zabrania się wstępu osób trzecich, jednemu dziecku może towarzyszyć tylko jeden opiekun i tylko, jeśli jest to konieczne. Rodzice/Opiekunowie punktualnie odbierają Słuchaczy z zajęć.

POCZEKALNIA

Słuchacze są proszeni o punktualne przychodzenie na zajęcia, by możliwie skrócić czas pobytu w korytarzu. Poczekalnia jest wyłączona z użytku. W wyjątkowych sytuacjach Słuchacz/Rodzic może z niej skorzystać po konsultacji z Pracownikiem Szkoły (np. gdy czeka na autobus do domu lub gdy obecność rodzica jest konieczna ze względu na komfort psychiczny dziecka).

UMOWY

W tym roku - by uniknąć gromadzenia się i stania w kolejkach - umowy podpisujemy zdalnie, wygodnie, z domu!

1. Zaloguj się do dziennika Langlion (www.swierkowa3.langlion.com)

2. na głównym ekranie pojawi się ``UMOWA_2020``, kliknij ją, by zapoznać się z treścią

3. kliknij ``PODPISZ``. W ten sposób podpisana umowa trafi do nas, a Państwo otrzymacie egzemplarz na adres e-mail.

Umowa zawiera zaktualizowany regulamin oraz dodatkowo - regulamin COVID. Dane dostępowe do serwisu Langlion, dla przypomnienia, wysłaliśmy na podane adresy e-mail.

PŁATNOŚCI

Płatność za kursy odbywa się wyłącznie przelewem na konto.

PODRĘCZNIKI

Po pierwszym tygodniu zajęć poinformujemy każdą grupę o ewentualnej potrzebie zakupu nowego podręcznika i jego koszcie. Podręczniki zamówimy dla Państwa ze zniżką w wydawnictwie.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Prosimy pamiętać, że zasady obowiązujące w naszej szkole mogą różnić się od zasad ze szkoły publicznej czy zakładu pracy - wynika to z innych przepisów prawnych które dotyczą działalności szkoły językowej.