loading

Wakacyjny intensywny kurs języka angielskiego przygotowujący do matury

Zapraszamy na intensywny i bardzo konkretny wakacyjny kurs przygotowujący do matury rozszerzonej z języka angielskiego. W ciągu dwóch sierpniowych tygodni i 25 godzin zegarowych poznasz, zrozumiesz i przećwiczysz cztery główne konstrukcje gramatyczne, a także zapoznasz się z egzaminem pisemnym i ustnym. Chcemy, byś w końcu zrozumiał, zobaczył jak logiczna jest angielska gramatyka i nauczył się korzystać z niej na co dzień i na egzaminie, a także być miał doskonałe podstawy do pracy przez cały rok, aż do egzaminu maturalnego. Będziesz pracować w małej, 6-osobowej grupie, w przyjaznej atmosferze, przy filiżance wody/herbaty. Tu możesz zadawać pytania, dyskutować, rozwiać wątpliwości. W ciepłe dni przenosimy się do naszego ogrodu!

Prowadzący: Anna Kowalska

Założyciel i właściciel Świerkowej 3. Lektor języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, zdobytym m.in. w Belfaście czy Budapeszcie. Entuzjasta brytyjskiego akcentu i praktycznych aspektów języka obcego. Zajęcia prowadzi w oparciu o indywidualnie dobrane zestawy materiałów, bazując na oryginalnych anglojęzycznych wydawnictwach, artykułach prasowych, utworach muzycznych i innych.

prowadzący: Justyna Chorążewicz

Lektor języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka Pedagogiki – wczesnej edukacji z językiem angielskim, magister Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród Jej licznych hobby znaleźć możecie piłkę nożną czy grę na gitarze. Bardzo zaangażowana, entuzjastyczna, dba o wysoką jakość zajęć i świetną atmosferę.

INFORMACJE

termin: 20-30 sierpnia 2018
ilość dni zajęć: 8 dni
częstotliwość: codziennie od poniedziałku do czwartku przez dwa tygodnie (w okresie 20-23 i 27-30 sierpnia)
ilość godzin: 25 godzin zegarowych (13h w pierwszym tygodniu i 12 godzin w drugim tygodniu)
grupa: 6 osób
cena: 700zł (uczniowie Świerkowej 650zł)

Obowiązki uczestnika kursu

- punktualność – aktywny udział w zajęciach – wysoki poziom motywacji – codzienna praca w domu – poświęcenie nawet 6h dziennie na naukę – dalsza nauka do matury w oparciu o bazę otrzymaną na kursie

PROGRAM KURSU

Dzień 1. i 2. (20-21 sierpnia) Gramatyka : 12 czasów – omówienie, wyjaśnienie, poznanie budowy, logiki, użycie, zadania, ćwiczenia w formie pisemnej, ustnej, również przy wykorzystaniu gier (4h) Egzamin ustny: wyjaśnienie budowy i poziomu egzaminu, zasady oceniania / przyznawania punktów, techniki egzaminacyjne – jak odpowiadać, o czym pamiętać  (1h) Egzamin ustny: zadanie 1 „chmurki” – ćwiczenia (1h) Zadanie domowe: codziennie, na ok 2-3h pracy w domu, do zrobienia na kolejny dzień.

PROGRAM KURSU

Dzień 3. i 4. (22-23 sierpnia) Gramatyka : Strona bierna – omówienie, wyjaśnienie, poznanie budowy, logiki, użycie, zadania, ćwiczenia w formie pisemnej, ustnej (4h) Egzamin ustny: zadanie 2 „opis zdjęcia” – ćwiczenia (1h) Egzamin ustny: zadanie 3 „opowiadanie o 3 zdjęciach” – ćwiczenia (1h) Zadanie domowe: codziennie, na ok 2-3h pracy w domu, do zrobienia na kolejny dzień/poniedziałek.

PROGRAM KURSU

Dzień 5. i 6. (27-28 sierpnia) Gramatyka : Okresy warunkowe (również mieszane), wish – omówienie, wyjaśnienie, poznanie budowy, logiki, użycie, zadania, ćwiczenia w formie pisemnej, ustnej (4h) Egzamin pisemny: omówienie części podstawowej i rozszerzonej, techniki egzaminacyjne (jak rozwiązywać zadania), zasady oceniania, inne (2h) Wypowiedź pisemna: tekst argumentacyjny na poziomie rozszerzonym (list formalny), przydatne zwroty, przykłady poprawnych i niepoprawnych prac pisemnych, techniki egzaminacyjne Zadanie domowe: codziennie, na ok 2-3h pracy w domu, w tym zadania dot. gramatyki + min. 2 listy formalne do napisania.

PROGRAM KURSU

Dzień 7. i 8. (29-30 sierpnia) Gramatyka : Mowa zależna (reported speech) – omówienie, wyjaśnienie, poznanie budowy, logiki, użycie, zadania, ćwiczenia w formie pisemnej, ustnej, praca m.in. z filmami i bajkami (4h) Wypowiedź pisemna: tekst argumentacyjny na poziomie rozszerzonym (rozprawka), przydatne zwroty, przykłady poprawnych i niepoprawnych prac pisemnych, techniki egzaminacyjne (1h) Wypowiedź pisemna: tekst argumentacyjny na poziomie rozszerzonym (artykuł publicystyczny), przydatne zwroty, przykłady poprawnych i niepoprawnych prac pisemnych, techniki egzaminacyjne (1h) Zadanie domowe: codziennie, na ok 2-3h pracy w domu, w tym zadania dot. gramatyki + min. 4 prace pisemne do napisania (2 rozprawki, 2 artykuły).

NA KURSIE

- poznasz, zrozumiesz i przećwiczysz 4 główne angielskie konstrukcje gramatyczne – zaznajomisz się z maturą ustną i przećwiczysz każdą z jej części – zaznajomisz się z maturą pisemną na obydwu poziomach – zaznajomisz się z wypowiedzią pisemną i napiszesz łącznie 6 prac – otrzymasz doskonałą bazę do całorocznego przygotowania do matury 2019. – otrzymasz mnóstwo materiałów dodatkowych dot. słuchania, czytania, innych – otrzymasz certyfikat uczestnictwa w kursie i pierwszeństwo przy zapisach do naszej szkoły we wrześniu.

ZAPISY

tel. 608 857 308 e-mail: kontakt@swierkowa3.pl Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić, prosimy o sms - oddzwonimy po zajęciach.

REKRUTACJA

Mamy tylko 6 miejsc. Warunkiem udziału w kursie jest wpisanie się na listę (e-mail, telefon), spotkanie rekrutacyjne i podpisanie umowy.

ZNIŻKA DLA PRZYJACIÓŁ

Zapisz się z koleżanką/kolegą, a otrzymacie po 5% zniżki. Dotyczy tylko nowych uczniów.