loading

Wycieczka do Teatru Wybrzeże

Zapraszamy Was nasi Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Świerkowej na kolejną wycieczkę do teatru, tym razem na sztukę „Maria Stuart”.

Dwie wielkie królowe – uwięziona Maria Stuart i panująca Elżbieta I. Jeden tron – wspaniały tron Anglii. A także dwie wspaniałe aktorki – Dorota Kolak i Katarzyna Figura. I jeden reżyser – niezwykle ceniony przez publiczność i krytykę teatralną Adam Nalepa. Słabość i siła. Romantyzm i pragmatyzm. Męskość i kobiecość. Pragnienie i spełnienie. Przepych i pustka. Wolność i niewola. Cynizm i honor. Namiętność i polityka. Władza i rewolucja. Życie i śmierć. Życie i teatr. Historia i współczesność. Wiek XVI i wiek XXI. Wielka Brytania i Polska. Kiedyś i dzisiaj. Tam i tutaj. Oni i my. MARIA STUART – w Teatrze Wybrzeże!

TERMIN

20 stycznia 2018 (sobota)
Spektakl: godz. 19.00
Długość spektaklu: 2 godziny 30 minut (jedna przerwa)

BILETY

SPEKTAKL: 30zł (miejsce siedzące, nieopodal sceny)

ZAPISY

Zapisy max. do 17 grudnia włącznie.
Warunkiem wzięcia udziału w wycieczce jest wpisanie na listę chętnych oraz uiszczenie opłaty za bilet do teatru. Zapisów można dokonywać osobiście, drogą mailową lub przez formularz kontaktowy na www / facebooku. Wpłat można dokonywać gotówką lub na konto, po wcześniejszym uzgodnieniu. W wycieczce mogą wziąć udział osoby towarzyszące.

DOJAZD i POWRÓT

We własnym zakresie (spotykamy się przed teatrem) lub wspólna podróż SKM/samochodami. Do ustalenia już z listą zainteresowanych.

REKOMENDOWANY WIEK

Rekomendowany przez teatr wiek minimalny to 14 lat. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dojrzałych. W razie chęci zabrania dzieci poniżej 14 roku życia prosimy o kontakt. Rozwiejemy wątpliwości i udzielimy informacji.

Spektakl jest tak naprawdę rozgrywką i popisem dwóch głównych bohaterek. Katarzyna Figura kreuje Elżbietę I na kobietę wystraszoną, nieco zagubioną ale przy tym dumną, silną i stanowczą, zdającą sobie sprawę, że tron należy się rywalce. Jej Elżbieta I błyszczy najjaśniejszym blaskiem podczas spotkania z Marią Stuart. Wtedy klasyczną suknię z gorsetem zamienia na ekskluzywny kostium współczesnej bizneswoman. Jest skupiona, wyniosła i ``zimna jak skała``, jak zauważa Maria Stuart. Elżbieta I to zdecydowanie najlepsza (o kilka długości bijąca poprzednie) rola Figury w Teatrze Wybrzeże.

Jednak to Dorota Kolak kreuje postać małą wzrostem, ale wielką duchem. Jest, jak zawsze, dokładna (Maria ma bardzo charakterystyczny sposób zawieszania głosu i akcentowania poszczególnych słów), a przy tym potrafi zachować swobodę i naturalność, by za chwilę (jak podczas wyśmienitej sceny spotkania z Elżbietą) przejść w najwyższe rejestry i pokazać prawdziwe mistrzostwo. Kreację Marii Stuart z pewnością dołączyć można do największych sukcesów w karierze Doroty Kolak. Bodajże od Alexandry del Lago w ``Słodkim ptaku młodości`` Kolak nie miała roli, w której zabłysnęłaby pełnią swojego talentu. Ze spotkania z Elżbietą I nie wychodzi zwycięsko tylko z uwagi na scenariusz sztuki.