loading

EGZAMIN Cambridge English: KEY (KET)

Egzamin Cambridge English: Key znany jest także pod nazwą Key English Test (KET). To pierwszy z serii egzaminów Cambridge English dla młodzieży i dorosłych, który pokazuje, że znasz angielski na podstawowym poziomie.

Egzamin posiada dwie wersje: Key (KET) dla dorosłych i Key for Schools (KETfS) dla młodzieży.

Cambridge English: Key for Schools (KETfS) to egzamin na takim samym poziomie co Cambridge English: Key (KET), na podstawie którego otrzymujesz dokładnie taki sam certyfikat honorowany na całym świecie.

Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w Cambridge English: Key for Schools (KETfS) są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.

Poziom egzaminu

Elementary (Podstawowy) = A2 wg Poziomów Rady Europy

DLACZEGO WARTO PRZYSTĄPIĆ DO TEGO EGZAMINU?

Egzamin KET/KET for Schools jest dla tych, którzy mają za sobą około 250 godzin nauki oraz znają angielski w mowie i piśmie na poziomie podstawowym. To pierwszy krok w budowaniu kompetencji językowych dla celów przyszłej kariery lub studiów.

Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

- zadawać i odpowiadać na pytania o sobie i innych ludziach
– rozumieć ogłoszenia i instrukcje podawane przez osoby mówiące wolno i wyraźnie
– powiedzieć innym co myślisz o tym, co przeczytałeś lub usłyszałeś.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z trzech części. W jednym dniu zdajesz Reading and Writing (Czytanie ze zrozumieniem i Pisanie) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.